Druga Edycja (kwiecień)

W niedzielę 16-go kwietnia, w Parku Szczytnickim, przy Wrocławskiej Pergoli mogliśmy pokazać część z podopiecznych wrocławskiego schroniska.

zapowiedź:

Na drugą edycję przygotowaliśmy psy małe. Wszystkie są zdrowe, zaszczepione i w dobrej formie. Poniżej schroniskowe psiaki, które spotkacie w niedzielę 16-go kwietnia o godz. 12-tej przy Wrocławskiej Pergoli. Jak zwykle, psiaki będą jednolicie ubrane w turkusowe chusty, a my, wolontariusze, w ologowane seledynowe kurtki lub kamizelki. A wśród nas… Honorowy Wolontariusz drugiej edycji Drugiego Domu… Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk!

Serdecznie zapraszamy!

Psy odbyły wspaniałą wycieczkę a my, wolontariusze, wyjątkowy spacer. Dziękujemy Hali Stulecia za wynajęcie Pergoli i nagłośnienie eventu, a naszemu MPK za wspaniały autobus i takiego samego kierowcę. Dzięki wszystkim zaangażowanym, już pierwsze nasze psiaki znalazły dom!

Honorowy Wolontariusz drugiej edycji – prezydent Wrocławia Jacek Sutryk z psem Karatem

Barry

8-letni pies, którego w bloku porzucił właściciel…. Barry jest miły, spokojny i mało potrzebuje do pełni psiego szczęścia. W schronisku smutny, trzyma się raczej z boku. Poleca się do spokojnego domu, z troskliwym opiekunem.

Karat

Karat, to prawdziwy pies wojny z Ukrainy (stracił ogonek i wzrok). Jednak to wciąż pogodny, choć starszy pies. Okazuje ogromną radość ze spotkania z opiekunem. Gdy jest umiejętnie prowadzony na luźnej smyczy to trudno odróżnić jego zachowania od innych psów – zadziwia węchowo-słuchową orientacją – ma „szósty zmysł”. Jest pieszczochem, a do tego niestety łasuchem 

 Karat powinien trafić do spokojnego domu, gdzie będzie mógł dać i dostać szczęście.

Kajtek

Piesek o nietypowej urodzie 🙂 Początkowo był bardzo smutny i zestresowany w schronisku, ale teraz już się otworzył. Kajtek na spacerach lubi poszaleć – biega i wita się z wszystkimi. Bardzo towarzyski z niego psiak!

Virgo

Niewielki ok. 8-letni piesek. Vigo jest miły i bardzo energiczny. Kocha spacery, na których sporo węszy. Wszędzie pełno tego wesołego psiaka!

Tara

Śliczna Tara to suczka w wieku ok. 3 lat. Jest przemiła w stosunku do ludzi! Uwielbia być głaskana i bardzo się tego domaga. Tara to również wulkan psiej energii i potrzebuje wielu aktywności do pełni szczęścia.

Angelo

Angelo może mieć ok.1,5 roku. Do schroniska trafił jako znaleziony. Był wtedy przerażony i trudny. Aktualnie poczynił postępy i otworzył się na świat. Uwielbia ludzi, z psami raczej się dogaduje. To bardzo towarzyski i wesoły psiak!

Bobik

Bobik ma ok. 4 lat. Jest to nieduży kundelek. Był już w adopcji, ale wrócił do schroniska z powodu lęku separacyjnego. Bobik jest nieśmiały w stosunku do obcych, ale wykazuje wielką sympatię do ludzi, których pozna.

Tamir

Tamir to starszy duży pies, którego oddał do schroniska właściciel. Twierdził, że druga osoba chciała mu zrobić krzywdę… Tamir to typowy przyjaciel i przesympatyczny psiak. Jest spokojny i zrównoważony. Dogaduje się z psami. Przyjechał do schroniska z dużą nadwagą, więc nowy opiekun musi zadbać o dietę Tamirka.