Poznaj naszą historię

Fundacja Drugi Dom została stworzona przez wielbicieli psów, przejętych losem tych zwierząt. Od początku naszej działaności angażujemy się w pomoc psom na różnych płaszczyznach, zrzeszając w okół siebie przyjaciół czworonogów i ludzi o wielkich sercach. 

Zaczęliśmy jako grupa wolontariuszy

To trudna, obciążająca praca, wymagająca dobrej kondycji fizycznej, ale i umiejętności radzenia sobie z emocjami.

Podejmowaliśmy się trudnych, bardzo wymagających zadań — przywoziliśmy psy z Ukrainy, jeździliśmy na interwencje. Organizowaliśmy spacery z psami, aby dotrzymać im towarzystwa i podarować choć trochę „normalności”.

W tej grupie uważamy się za fachowców, są wśród nas kwalifikowani behawioryści. Można nas poznać w parku, ale przede wszystkim można tam poznać „nasze” psy. I choć często ich historii nie znamy, opowiemy o nich, doradzimy.

Nie każdy opiekun, nie każdy dom dla każdego psa. Jednak jeśli masz serce człowieka, który przecież brzmi dumnie, znajdziemy dla Ciebie przyjaciela, znajdziemy dla Ciebie radość, znajdziemy dla Ciebie psa.

Jak to robimy?

Pracowaliśmy z wieloma groźnymi psami. Oto nasze przykłady psów, którym najciężej znaleźć dom. 

Szaman. Pies po socjalizacji, a oznaczony w schronisku etykietą „Bez kagańca nie wychodzę” – czyli bez żadnych szans na adopcję. 

Bingo. Pies po socjalizacji, a oznaczony w schronisku etykietą „Bez kagańca nie wychodzę” – czyli bez żadnych szans na adopcję.

Bingo w zbudowanym przez nas wybiegu w schronisku.

Nasz Znak rozpoznawczy

Nasz grupa Wolontariuszy wyróżnia się specjalnymi kurtkami z logo Fundacji Drugi Dom. Dzięki temu są widoczni w różnych warunkach, a Ty masz pewność, że psu pomaga osoba, która ma wiedzę w tej dziedzinie.

Nasz znak rozpoznawczy

Nasz grupa Wolontariuszy wyróżnia się specjalnymi kurtkami z logo Fundacji Drugi Dom. Dzięki temu są widoczni w różnych warunkach, a Ty masz pewność, że psu pomaga osoba, która ma wiedzę w tej dziedzinie.

Pomagamy znaleźć
Drugi Dom

Pomagamy psom, które straciły swoich opiekunów. Są to psy, które zostały znalezione, skrzywdzone lub odebrane interwencją i trafiły do schroniska. Ale w naszym rozumieniu schronisko, nawet to najlepsze, to nie jest dom. Bo dom dla psa to człowiek, któremu pies zaufał zanim się urodził. Zapraszamy do parku, zapraszamy do adopcji.

Dla nas najważniejsze jest pomaganie w przełamaniu strachu przed adopcją bezdomnego psa. Dlatego organizujemy spacery z psami poza schroniskiem, a także edukujemy na temat czworonogów.

Co powinieneś wiedzieć

Pytania i odpowiedzi

Możesz nas wesprzeć jako wolontariusz lub pomóc bezpośrednio – wspomagając naszą Fundację finansowo, dzięki temu będziemy w stanie pomagać psom, zapewniać im opiekę medyczną, pokarm i wszystkie niezbędne do życia rzeczy. 

Przeczytaj o tym na stronie poświęconej adopcji.