Trzecia edycja (czerwiec)

zapowiedź:

Poniżej przedstawiamy pieski, które spotkacie w niedzielę 25-go czerwca o godz. 12-tej przy Wrocławskiej Pergoli. Jak zwykle, psiaki będą jednolicie ubrane w turkusowe chusty, a my, wolontariusze, w ologowane seledynowe kurtki lub kamizelki. Honorowym Wolontariuszem trzeciej edycji Drugiego Domu został Yurii Tokar – Konsul Generalny Ukrainy! 

Serdecznie zapraszamy!

Za nami już trzecia edycja! 25-go czerwca odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego mieliśmy możliwość poznania naszych mniejszych braci, szukających drugiego domu. Dziękujemy za wsparcie swoją obecnością naszej inicjatywy: Jackowi Sutrykowi – prezydentowi Wrocławia, Leszkowi Gaś – dyrektorowi Biura Parlamentu Europejskiego,  Jakubowi Grudniewskiemu – prezesowi Hali Stulecia, oraz przybyłym konsulom Wrocławskiego Korpusu Konsularnego. Podziękowania składamy również naszemu MPK, za wspaniałą jak zwykle, powózkę. Tym razem Grupy Ratuj. 

Honorowym Wolontariuszem trzeciej edycji został Yurii Tokar – Konsul Generalny Ukrainy

Lucky

Lucky to pies w typie jamnika. Ma około 2 lata. Jest cichutki, grzeczny, słucha się, szybko uczy się nowych rzeczy, kocha mizianie i przytulaski. To delikatny piesek, którego trzeba dotykać ze szczególną troską. Z charakteru to typowy jamnik.

Nie szczeka i nie niszczy, ale nie lubi zostawać sam. Lucky został zabrany z miejsca, gdzie był przykuty krótkim łańcuchem, bez budy i żadnego schronienia.

Ninka

Piesek w typie owczarka. Pomimo wielu przeżyć, o czym świadczą blizny na jej ciele, Ninka to chodząca dobroć, jest radosna, ufna i zapatrzona w człowieka. Lubi koty, dzieci i uwielbia podróżować samochodem. Dobrze reaguje na inne psy. Jest bardzo czysta i cicha, rzadko zdarza się jej szczekać. Całkowicie dostosowuje się do trybu życia człowieka, chociaż najbardziej lubi spędzać czas z kimś, zwłaszcza z „jej” człowiekiem. Jeśli jest czas na spanie to przesypia cała noc, jak dziecko, jeśli się jej pozwoli, położy się z człowiekiem, jeśli nie, to będzie spać na swoim legowisku. Jest fanką spacerów zarówno tych krótszych jak i dłuższych. Pięknie wykonuje komendy siad i leżeć.

Mat

Mat to brat Szacha. Również przejdzie operację, która przywróci mu częściowo widzenie. Uroczy, przymilny, uwielbia być głaskany po brzuszku. Na spacerach chodzi za bratem, ale trzyma się blisko swojego opiekuna. Pomimo pozorów „Gapcia”, jest bardzo sprytny i walczy o swoje. Ma duży apetyt, chętnie zjada swoją porcję, a często również brata

Puchacz

Puchacz to biały kundelek przypominający pudla. Obok Puchacza nie da się przejść obojętnie. To istna kula energii na 4 łapach! Jest pełen miłości do ludzi i czuje się w ich towarzystwie szczęśliwy, lubi być w centrum uwagi i o nią zabiegać. Z zapałem wita każdego, kto się z nim spotka. Jego wielkie brązowe oczy i śnieżnobiała sierść zwrócą uwagę każdego. Podąża za człowiekiem na spacerach i w każdej chwili jest gotowy na zabawę czy trening.

Skorupka

Skorupka to kundelek niskopodłogowy. Kocha biegać, ale to w „zapasach” zdobyłaby olimpijskie złoto. Całe 15 kg jej masy, to mięśnie, gotowe siłą zatrzymać każdego człowieka, który dałby jej „głaski”. Albo „drapki”. Albo czesanie. Skorupka to typowa dziewczyna, która uwielbia domowe zabiegi. Lubi masaże, nawet kąpanie, a o szczotkowanie sama prosi. Jest pieskiem nieinwazyjnym, nie ma problemu z zostaniem sama w domu, spokojnie jeździ samochodem i kulturalnie zachowuje się w windzie. Idealny piesek do życia w mieście.

Robak

Robak to sporych rozmiarów kundelek. Jest absolutnie wyjątkowy! Został odebrany z prawdziwego psiego piekła, gdzie oprawcy wiązali mu pysk tak mocno, że sznur na zawsze pozostawił mu blizny. Nie dostawał wody i praktycznie nie wychodził na spacery. Na szczęście to wszystko już za nim i teraz czeka go tylko to, co piękne! Każdego dnia, Robak odkrywa, że człowiek już nie jest jego oprawcą, a najlepszym przyjacielem. Najlepiej odnajduje się na łonie natury, wprost uwielbia aportować. Lubi spędzać czas w towarzystwie człowieka i jest bardzo inteligentny! W mig łapie nowe sztuczki i kocha treningi, dlatego jest świetnym kandydatem do nauki psich sportów. Z pewnością można go nazwać psem idealnym!

Eryka

Eryka to pies w typie teriera. Chociaż to jeszcze szczeniak, już zdążyła poczuć ciężar łańcucha na delikatnej szyi. Początki były ciężkie, Eryka bała się własnego cienia i ludzkiego dotyku. Teraz jest odważnym pieskiem, dumnie kroczącym na spacerach. Cieszy się nowym życiem i bawi na każdym kroku. Uwielbia wylegiwać się w słonku i zajadać ulubione smakołyki. Dogaduje się z innymi psami. Jest to piesek, który czuje się szczęśliwy będąc w ruchu, jednocześnie odnajdując się na kanapie pod kocykiem.

Szach

Szach ma około 6 miesięcy. Do schroniska trafił razem z bratem, jako malutki, niewidomy szczeniak. Niedługo przejdzie operację, która przywróci mu częściowo widzenie. Jest wulkanem energii. Na spacerach zawsze z przodu, bardzo ciekawski, odważny, wszędzie go pełno. Z drugiej strony bardzo lubi wylegiwać się na łóżku. Jest urodzonym krytykiem kulinarnym, z miski wybiera tylko najlepsze kąski

Satyna

Satyna to 5 miesięczny szczeniak. Córeczka cudownej mamy. Piesek bardzo rozsądny, ale urodzony wulkan energii. Pochodzi z licznej rodziny, ma, aż 6 rodzeństwa, więc psie towarzystwo to dla niej codzienność. Chętnie dzieli się jedzeniem i zabawkami z innymi psami, a zabawa z bratem czy siostrą to super rozrywka. Jednak, gdy pojawia się człowiek, to rodzeństwo idzie w odstawkę, bo ponad wszystko kocha ludzi i z niecierpliwością szuka swoich rodziców adopcyjnych.

Jeans

Jeans to 5 miesięczny szczeniak. Pochodzi z licznej rodziny, wychowany przez cudowną, mądrą i łagodną mamusię. Wpatrzony w ludzi, ale też kochający psie towarzystwo. Ma cudowne białe skarpetki na łapkach. Swoim spojrzeniem rozkocha każdego, kto na niego popatrzy. W zamian za rodzinny dom, obdarzy właściciela szczerą miłością.